На Закарпатті незаконно видобули корисні копалини на 9 мільйонів гривень

последние новости в Украине останні новини в Україні

На Закарпатті СБУ викрила та блокувала нелегальний видобуток корисних копалин. Державі завдано збитків майже 9 мільйонів гривень.

Об этом сообщает Информбюро

Як розповіли в Службі безпеки України, організував протизаконну оборудку директор одного з агропромислових господарств. Він налагодив незаконний видобуток піщано-гравійної суміші у водоохоронній зоні річки Уж під виглядом поливу сільськогосподарських культур. В СБУ повідомили, що тіньовий промисел міг призвести до негативного впливу на гідрологічний стан річної екосистеми.

Було видобуто понад 10 тисяч кубометрів копалин. У межах кримінального провадження задокументований факт завдання збитків державі на суму 1.7 мільйонів гривень. А сума збитків за незаконний видобуток піску склала 7.3 мільйонів гривень.

Незаконний видобуток корисних копалин призвів до повної руйнації ґрунтового покриву та рослинності. Для їхнього відновлення знадобляться десятки років.

Нагадаємо, контррозвідники СБУ на Житомирщині виявили джерело радіоактивного випромінювання «Криптон-85». Іонізуючі матеріали були в одному із виробничих приміщень підприємства, яке вже не працювало. ASPI news писало, що працівника СБУ судитимуть за викрадення людей заради викупу.


Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/podii/na-zakarpatti-nezakonno-vidobuli-korisni-kopalini-na-9-milyoniv-griven”

TOP