Запорізька АЕС уперше в історії наблизилася до максимальної проєктної потужності

Зараз працюють усі шість блоків Запорізької АЕС

Запорізька атомна електростанція вперше наблизилася до виходу на повну проєктну потужність 6000 МВт. Про це 15 січня повідомила пресслужба Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом".

Об этом сообщает Расстрига

У ніч на 15 січня до енергомережі під’єднали енергоблок №5 потужністю 1000 МВт, працюють усі шість блоків станції.

"Уперше в історії український гігант атомної енергетики Європи, Запорізька АЕС, наблизилася до повної проєктної потужності у 6000 МВт. Можливість працювати усіма шістьма енергоблоками-мільйонниками на повну потужність станція отримала наприкінці минулого року – завдяки введенню в експлуатацію повітряної лінії електропередачі 750 кВ від ЗАЕС до підстанції "Каховська". Раніше через недостатню пропускну спроможність існуючих ліній електропередач Запорізька АЕС працювала з максимальною потужністю 5300 МВт", – повідомили в компанії.

В Україні – чотири робочі атомні електростанції (Запорізька, Рівненська, Південно-Українська та Хмельницька) із 15 енергоблоками типу ВВЕР (водо-водяний енергетичний реактор). Як зазначає "Енергоатом", Запорізька АЕС – найбільша в Європі.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/zaporizka-aes-vpershe-v-istoriji-nablizilasja-do-maksimalnoji-proektnoji-potuzhnosti-1535762.html”

TOP