Половина українців виступає проти "карантину вихідного дня" – опитування

36% українців виступають за запровадження жорсткого локдауна

49% українців підтримують запровадження в Україні "карантину вихідного дня". Стільки ж виступають проти. Про це свідчить опитування соціологічної групи "Рейтинг", опубліковане 19 листопада.

Об этом сообщает Сергей Доренко

Крім того, 35% українців вважають, що запровадження "карантину вихідного дня" сповільнить поширення коронавірусної інфекції у країні, 62% – протилежної думки.

За жорсткий локдаун із закриттям кафе, шкіл та припиненням руху транспорту виступають 36% опитаних, проти – 61%. Водночас 55% вважають, що після запровадження повного карантину поширення хвороби сповільниться, 42% впевнені, що це не допоможе.


Інфографіка: ratinggroup.ua
Інфографіка: ratinggroup.ua


Опитування проводили 15–17 листопада серед населення України віком від 18 у всіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 3000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 1,8%.

Кабінет Міністрів України 11 листопада запровадив "карантин вихідного дня" через збільшення кількості хворих на COVID-19. Глава МОЗ України Максим Степанов пояснив, що йдеться про три вікенди, починаючи із 14–15 листопада. За його словами, МОЗ хотіло б запровадити жорсткий карантин на три тижні, проте українська економіка цього не витримає. "Карантин вихідного дня" передбачає, що з 00.00 суботи до 00.00 понеділка в Україні працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки. Ресторани, кафе або інші заклади громадського харчування працюватимуть лише на винос.

Деякі українські міста відмовилися запроваджувати "карантин вихідного дня". Зокрема, проти виступили Львів, Івано-Франківськ, Дніпро, Житомир, Черкаси, Одеса, Луцьк і Тернопіль. Голови міст пояснили це тим, що такі карантинні заходи неефективні та загрочують негативними наслідками для економіки. Акції протесту після запровадження "карантину вихідного дня" провели у Чернівцях та Харкові.

Поліцейські протягом вихідних закрили 1,5 тис. магазинів, 800 закладів громадського харчування, 30 нічних клубів і 20 спортзалів; за фактами порушень правоохоронці склали майже 2 тис. адміністративних протоколів і відкрили дев’ять кримінальних проваджень.

Депутати Верховної Ради зібрали підписи під зверненням до Конституційного Суду про перевірку конституційності "карантину вихідного дня".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/polovina-ukrajintsiv-vistupaje-proti-karantinu-vihidnogo-dnja-opituvannja-1528036.html”

TOP