Порошенко нарешті порве з Москвою

Порошенко нарешті порве з Москвою. Не минуло й п’яти років фактичної війни з Росією, як президент Петро Порошенко заявив, що найближчим часом українська сторона підготує пакет документів для розірвання в односторонньому порядку Договору про дружбу з РФ.

За його словами, держава юридично готова до припинення договору, укладеного в 1997 році, і чекає відповідних документів від МЗС України.

Ще у квітні Порошенко пообіцяв подати до Верховної Ради законопроект про одностороннє припинення дії окремих положень Договору про дружбу з Росією.

Слідом за президентом до справи залякування росіян підключилися і дипломати...

Росіянам світять «сюрпризи». У вересні Україна неприємно здивує офіційну Москву на засіданні Генасамблеї Організації Об’єднаних націй. Про це заявив Володимир Єльченко, постійний представник України при ООН.

«Ми готуємо цілу низку ініціатив на Генеральну асамблею. Я не можу розкривати подробиць, оскільки ви розумієте, що наш північний сусід тільки цього і чекає... На них [росіян] чекає кілька дуже неприємних сюрпризів», — сказав дипломат.

За його словами, «сюрпризи» стосуватимуться питань Криму і Донбасу.

Поки влада «думками багатіє», пересічні громадяни взялися рятувати економіку...

Заробітчани завалять країну доларами. Прилизно $11,5 млрд за підсумками року – саме стільки перерахують у країну трудові мігранти, які працюють за кордоном. Таку оцінку видав Олег Чурій, заступник голови Нацбанку.

За його словами, трудова міграція – негативне явище для економіки країни в довгостроковій перспективі. Але для платіжного балансу вона дає досить серйозні надходження, які позитивно впливають на валютний ринок.

Іншими словами, замість важких переговорів з МВФ щодо траншу в $1,9 млрд, уряду варто було б різко посилити трудову міграцію. Утім, Кабмін, судячи з усього, вже давно працює в цьому напрямі...

Поки небагаті українці надсилають на батьківщину долари, більш забезпечені співвітчизники організували зустрічний рух валюти...

Долари-біженці. Приблизно $2,5-3 млрд. виїде з України за рік як дивіденди, підрахували в Нацбанку.

Щонайменше 70-80% цих коштів, впевнені в НБУ, перерахують компанії, які насправді належать українцям, але зареєстровані в офшорах.

У Нацбанку цей момент назвали негативним.

За підсумками минулого року розмір так званих репатрійованих дивідендів становив $1,8 млрд.

Зате всім поки що не репатрійованим першокласникам та їхнім батькам жити стане веселіше і – за підсумками навчального року – спокійніше...

Першокласників позбавлять табелів. В Україні першокласники замість старих табелів з оцінками отримуватимуть свідоцтво досягнень. Такий наказ видало Міністерство освіти.

У свідоцтві фіксуватимуть характеристику особистих досягнень учнів і оцінюватимуть активність дитини, самостійну роботу на уроці, співпрацю з іншими учнями тощо.

Зокрема, вчителі стануть оцінювати предметні компетентності учнів першого класу за чотирирівневою системою: «має значні успіхи»; «демонструє помітний прогрес»; «досягає результату за допомогою вчителя»; «ще вимагає уваги і допомоги у вивченні того чи іншого предмета».

І про справу Сенцова...

Сенцов гідний премії. Екс-президент Польщі Лех Валенса запропонував номінувати утримуваного Росією в колонії українського режисера Олега Сенцова на Нобелівську премію миру.

Засновник руху Солідарність, який боровся проти радянського тоталітаризму, зазначив: Сенцова, який виступав проти окупації Росією Криму, засудили до 20 років суворого режиму, хоча головний свідок обвинувачення відкликав свої свідчення в суді, визнавши, що їх здобули через тортури.

«Останнє слово Сенцова, у якому він просить російський народ «навчитися не боятися», є прикладом гідного захоплення ставлення до братерства між народами», — заявив Валенса.

25 серпня 2015 го російський суд засудив Сенцова до 20 років суворого режиму. З 14 травня цього року українець голодує.

Пам’ятайте про те, що принесло вам учора, живіть сьогоденням і сподівайтеся на майбутнє.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/opinion/smirnov/poroshenko-nareshti-porve-z-moskvoju-2490931.html”

TOP