США ввели санкції проти шести російських суден і двох компаній через співпрацю із КНДР

23 лютого 2018 року США запровадили найбільший із коли-небудь уведених пакетів санкцій проти КНДР

Міністерство фінансів США оголосило про нові санкції щодо російських фізичних і юридичних осіб за співпрацю з Північною Кореєю, проти якої ООН і США ввели обмежувальні заходи. Про це йдеться в заяві на сайті відомства.

До санкційного списку потрапило шість російських суден: "Нептун", "Белла", "Богатырь", "Партизан", "Севастополь" і "Патриот". Вони перевозили товари і продукти, постачання яких у КНДР заборонено резолюціями ООН, зокрема нафту.

Також під обмежувальні заходи потрапили російські компанії "Приморье" і "Гудзон", які базуються у Владивостоці. За даними сайта американського мінфіну, вони були власниками перерахованих суден.

Міністр фінансів США Стівен Мнучин підкреслив, що наслідки порушення санкцій ООН і США діятимуть доти, доки не буде досягнуто остаточної денуклеаризації Північної Кореї.

Сьогодні мінфін США також увів санкції проти російських компаній і юридичних осіб через дії в кіберпросторі.

Із 2006 року Північна Корея здійснила шість випробувань ядерної зброї і десятки запусків балістичних ракет. Проти країни ввели санкції США, Євросоюз і низка країн, обмежувальні заходи неодноразово розширювали.

23 лютого 2018 року США запровадили найбільший із коли-небудь уведених пакетів санкцій проти КНДР.

12 червня у Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера КНДР Кім Чен Ина. За підсумками американсько-північнокорейського саміту, що відбувся того самого дня, було підписано угоду: Вашингтон пообіцяв надати КНДР гарантії безпеки, а Пхеньян підтвердив прихильність до повної денуклеаризації Корейського півострова.

13 червня Трамп заявив, що ядерної загрози з боку КНДР більше немає.

30 липня газета The Washington Post із посиланням на джерела у спецслужбах повідомила, що, за даними американської розвідки, КНДР продовжує будівництво нових міжконтинентальних ракет, які можуть досягти узбережжя США.

3 серпня у Сінгапурі Помпео заявив журналістам, що продовження роботи над програмою озброєнь у Північній Кореї суперечить зобов’язанням щодо денуклеаризації. Він також додав, що остаточні графіки денуклеаризації Північної Кореї встановить лідер країни Кім Чен Ин.

На початку серпня 2018 року мінфін США наклав санкції проти московського банку "Агросоюз" за порушення обмежень, раніше введених на співпрацю із Північною Кореєю.

5 серпня члени Ради Безпеки ООН схвалили резолюцію, що передбачає введення додаткових санкцій проти КНДР.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-ssha-vveli-sanktsiji-proti-shesti-rosijskih-sudiv-i-dvoh-kompanij-z-za-spivpratsi-z-kndr-316583.html”

TOP